دوره آموزش حرفه‌ای آزاد هوشمندسازی کسب و کار صنعت نفت با Power BI

مهلت ثبت نام اولیه ترم بهار ۱۴۰۱ دوره آموزش حرفه‌ای آزاد هوشمندسازی صنعت نفت با Power BI
تا دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ تمدید شد
تــوجــه

در زمان ثبت نام اولیه هیچگونه مبلغی به عنوان شهریه یا هزینه ثبت نام، از داوطلبان دریافت نمی‌گردد و شهریه ثبت نام پس از تائید ثبت نام اولیه داوطلبان، قابل پرداخت می‌باشد. برای آشنائی بیشتر با فرآیند ثبت نام در دوره، بخش مراحل ثبت نام در دوره را در همین صفحه مطالعه نمائید.

ثبت نام امکان‌پذیر نمی‌باشد

داوطلب گرامی،
متأسفانه ثبت نام در این دوره به دلیل تکمیل ظرفیت و پایان مهلت ثبت نام، امکان‌پذیر نمی‌باشد.
امیدواریم در دوره‌های آینده همراه شما باشیم.

معرفی دوره

دوره آموزش حرفه‌ای آزاد هوشمندسازی کسب و کار صنعت نفت با Power BI، تنها دوره آموزشی هوشمندسازی کسب و کار و هوش تجاری در حوزه‌های کاربردی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌باشد که بر اساس آخرین دستورالعمل‌های آموزشی وزارت نفت طراحی و اجرا می‌گردد.

این دوره توسط دانشسرای صنعت نفت به عنوان مجموعه‌ای که در حوزه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی صنعت نفت کشور با رویکرد دانش‌بنیان فعالیت می‌نماید، برگزار می‌گردد.

طراحی و تطبیق دوره با استانداردهای آموزشی وزارت نفت، تأمین اساتید برجسته، منابع علمی، محتوای آموزشی و برنامه‌ریزی آموزشی، برگزاری کلاس‌ها، سنجش و ارزیابی دانشپذیران، کنترل کیفیت و کمیت اجرای دوره و همچنین رسیدگی به امور دانشپذیران و پشتیبانی از آنها، بر عهده دانشسرای صنعت نفت می‌باشد.

مفهوم هوشمندسازی کسب و کار و Power BI

با توجه به افزایش حجم داده‌ها در سازمان‌ها و کسب و کارهای گوناگون و افزایش سرعت تحولات اثرگذار بر کسب و کارها، تصمیم‌گیری مبتنی بر داده نیازمند راهکارها و ابزارهایی است تا بتوان به کمک آنها انبوه داده‌ها را در زمان کوتاه و به سهولت بررسی و تحلیل نمود تا تصمیمات حیاتی، به‌موقع و به‌درستی اتخاذ گردند و در نتیجه کسب و کارها بتوانند در فضای مملو از تغییرات، به بقا و رشد خود ادامه دهند. برای دستیابی به این هدف، هوشمندسازی کسب و کار و بکارگیری هوش تجاری یک اقدام ضروری می‌باشد که می‌تواند برای سازمان و کسب و کار یک مزیت رقابتی مهم ایجاد نماید.

یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری موفق در حوزه هوشمندسازی کسب و کار، شرکت مایکروسافت می‌باشد که با ارائه نرم افزار Power BI، توانسته است ضمن شناسایی نیازهای کاربران و ارایه راهکارهای مناسب جهت رفع آنها، مورد تحسین صاحب‌نظران مطرح این عرصه قرار گیرد. در این دوره با رویکردی اصولی و متناسب با نیاز متخصصین و مدیران به آموزش این نرم‌افزار و فرآیند ایجاد گزارشات تحلیلی و داشبوردها می پردازیم و با ارائه مثال‌هایی از الگوهای برتر و سناریوهای واقعی، آمادگی لازم جهت بکارگیری این ابزار مفید را برای دانشپذیران فراهم می‌آوریم تا بتوانند در زمانی نسبتاً کوتاه مهارت لازم برای بکارگیری این ابزار در سازمان خود را کسب نمایند.

آشنائی با دوره هوشمندسازی کسب و کار با Power BI

دانشپذیران این دوره آموزشی که با رویکردی اصولی و مبتنی بر الگوهای موفق و درس آموخته‌های کاربردی تدوین شده است، اصول و مفاهیم هوش تجاری (BI) و کار با یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای هوش تجاری Self Service را فرا خواهند گرفت. استفاده از نرم افزار Power BI علاوه بر افزایش سرعت و سهولت تحلیل‌ها و تصمیم‌سازی‌ها، یک مزیت رقابتی مهم برای دانشپذیر و سازمان وی فراهم می‌آورد. دانشپذیران این دوره، دانش لازم را برای طراحی و ایجاد داشبوردها و گزارشات تحلیلی طی آموزش موارد ذیل فرا خواهند گرفت:

 • مفاهیم Business Intelligence
 • اتصال به انواع منابع داده
 • استفاده از Power Query و شناسایی و انجام روش‌های مناسب پاکسازی داده‌ها
 • مدل‌سازی‌های پیشرفته توسط زبان DAX و و ترکیب توابع کاربردی
 • طراحی گزارشات و داشبوردها بر اساس الگوهای موفق بین اللملی
 • تشخیص و بکارگیری Visualهای مناسب و ابزارهای پیشرفته Visualization
 • تحلیل‌های پیشرفته
 • بررسی روش‌های به‌اشتراک‌گذاری گزارشات و داشبوردها
 • بهبود عملکرد گزارشات و داشبوردها

شرکت‌کنندگان در دوره

مخاطبان دوره

شرکت در این دوره را به افراد زیر پیشنهاد می‌کنیم:

 • افرادی که با جداول اطلاعاتی و حجم بالای اطلاعات سروکار دارند.
 • افرادی که نیاز به تحلیل و آنالیز داده‌ها، اطلاعات و آمارها را دارند.
 • افرادی که علاقه‌مند به فراگیری مباحث هوش تجاری هستند.
 • افرادی که شغل آنها با امور مدیریت پروژه، فروش و بازاریابی، بازرگانی، مالی، مدیریت استراتژیک، تولید، مهندسی صنایع، طرح و برنامه، آمار و اطلاعات، تحلیل داده‌ها و پشتیبانی کسب و کار مرتبط می‌باشد.
 • مدیران ارشد، میانی و عملیاتی.
 • کارشناسان، کارشناسان ارشد، کارکنان و مشاوران.
 • افرادی که قصد ارتقاء سطح شغلی خود را دارند.
 • افرادی که برای تغییر وضعیت شغلی و استخدامی خود نیازمند داشتن امتیازات ویژه‌ای می‌باشند.
 • افرادی که برای جذب در موقعیت‌های شغلی پیش رو نیازمند افزایش اعتبار، ارزش‌ها و توانائی‌های خود می‌باشند.
 • علاقه‌مندان به آشنائی با اصول و مهارت‌های کلیدی – کاربردی هوشمندسازی کسب و کار و هوش تجاری (BI).

دلایل شرکت در دوره

به دلایل زیر توصیه می‌کنیم که در این دوره شرکت کنید:

 • ایجاد توانائی تولید تحلیل‌ها و گزارشات جذاب مدیریتی.
 • فراگیری اصول و روش‌های نوین تحلیل و آنالیز داده‌ها و اطلاعات و تبدیل شدن به یک کارشناس هوش تجاری (BI).
 • سرمایه‌گذاری برای آینده با توجه به منافعی که در پی ارتقاء شغلی حاصل می‌شود.
 • افزایش و بهبود اعتبار شخصی نزد سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارفرمایان و مجریان کسب و کار در داخل و حتی خارج از کشور.
 • پیشرفت در شغل، حرفه، کسب و کار و سازمان و افزایش کارائی و توانائی.
 • فراهم‌شدن فرصت‌های شغلی بهتر.

مشخصات دوره

گواهینامه‌های دوره

در پایان دوره، به دانشپذیرانی که دوره را با موفقیت سپری نمایند، از سوی دانشسرای صنعت نفت گواهینامه پایان دوره آموزش حرفه‌ای آزاد به زبان فارسی بصورت رایگان اعطا خواهد شد. صدور این گواهینامه به زبان انگلیسی نیز پس از پرداخت هزینه آن، برای دانشپذیران متقاضی امکان‌پذیر می‌باشد.

ضمناً برای اینکه دانشپذیران بتوانند اطلاعات هریک از دروس دوره را بصورت جداگانه در سوابق آموزشی پرونده شغلی خود ثبت نموده و از مزایای آنها بهره‌مند شوند، علاوه بر گواهینامه پایان دوره آموزش حرفه‌ای آزاد، در پایان هریک از دروس دوره که دارای کد مصوب وزارت نفت می‌باشند (۲ درس) نیز، امکان صدور گواهینامه آموزشی مربوط به آن درس (گواهینامه تک‌درس) پس از پرداخت هزینه آن، برای دانشپذیران متقاضی فراهم می‌باشد.

گواهینامه‌های مذکور، بصورت کتبی (از طریق مکاتبه با معاونت آموزشی دانشسرای صنعت نفت) و یا بصورت آنلاین (از طریق سامانه استعلام گواهینامه‌های آموزشی دانشسرای صنعت نفت) قابل استعلام می‌باشند.

توضیح: با توجه به اینکه کمیت، کیفیت، برنامه‌ریزی آموزشی و فرآیند اجرای دوره‌های حضوری و غیرحضوری (آنلاین) یکسان می‌باشد، لذا گواهینامه‌های دوره‌های غیرحضوری (آنلاین) نیز همانند دوره‌های حضوری (بدون قید عبارات غیرحضوری، مجازی، آنلاین و…) صادر خواهد شد.

زمان‌بندی برگزاری دوره

طول این دوره، ۳۶ ساعت می‌باشد که در نیمه دوم خرداد ۱۴۰۱ آغاز و طی ۶ هفته برگزار خواهد شد.

دروس دوره

دروس این دوره شامل ۲ درس از دروس دارای کد مصوب وزارت نفت به شرح زیر می‌باشند:

ردیف
عناوین و اطلاعات دروس
۱
Business Intelligence
کد مصوب وزارت نفت: ۳۰۰۱۱
۲
Power BI
کد مصوب وزارت نفت: ۷۱۰۲۳
ردیف
عنوان درس
کد مصوب وزارت نفت
۱
Business Intelligence
۳۰۰۱۱
۲
Power BI
۷۱۰۲۳

مدرس دوره

دروس این دوره توسط مدرس فرشاد کریمی‌نیا – عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشسرای صنعت نفت، که از متخصصین علمی دارای سوابق تجربی در حوزه‌های مدیریت پروژه و بکارگیری ابزارهای نوین مبتنی بر فناوری در فرآیندهای کسب و کار و صنعت می‌باشد، تدریس خواهد شد.

نحوه برگزاری

این دوره به شیوه غیرحضوری (آنلاین) برگزار می‌گردد. در این شیوه دانشپذیران از هر نقطه‌ای در داخل یا خارج از کشور که به اینترنت دسترسی داشته‌باشند، از طریق سامانه آموزش الکترونیکی مرکز جامع آموزش صنعت نفت (PetroTrain.ir) به صورت زنده در کلاس‌ها، سمینارها و آزمون‌ها حضور یافته و انتقال مفاهیم به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. دانشپذیران می‌توانند با استفاده از امکانات سامانه مذکور، برای طرح نظرات و سؤالات خود، همانند دانشپذیران حضوری با مدرسین دوره در تعامل باشند.

در این شیوه کلیه مراحل شرکت در دوره از ابتدا (مرحله ثبت نام) تا انتها (دریافت گواهینامه‌ها)، بصورت غیرحضوری صورت می‌گیرد.

روزها و زمان‌های برگزاری کلاس‌های شیوه غیرحضوری (آنلاین):

زمان تشکیل کلاس‌های دوره غیرحضوری (آنلاین) روزهای پنجشنبه هرهفته از ساعات ۱۰ الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۷می‌باشد. دانشپذیران می‌توانند در صورت عدم امکان شرکت در کلاس، از لحظه پایان کلاس و از طریق نسخه ضبط‌شده کلاس که در سامانه جامع آموزش‌های الکترونیکی صنعت نفت قرار می‌گیرد، نسبت به مشاهده کلاس و یادگیری مطالب درسی جلساتی که حضور نداشته‌اند، اقدام نمایند.

برخی از امکانات شیوه غیرحضوری (آنلاین):

 • امکان دسترسی سریع و آسان به کلاس از هر مکانی که ارتباط اینترنتی فراهم باشد.
 • امکان حضور در کلاس از طریق کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل.
 • دریافت آنلاین مستندات آموزشی مدرسین (مانند جزوات و فایل‌های ارائه‌شده) در طول کلاس و پس از آن.
 • امکان مطرح کردن سؤالات و نظرات در طول زمان برگزاری کلاس.
 • دسترسی به نسخه ضبط‌شده کلاس‌ها و سمینارها در صورت عدم حضور در کلاس آنلاین.

توضیح: کمیت، کیفیت، برنامه‌ریزی آموزشی و فرآیند اجرای دوره‌های غیرحضوری (آنلاین)، همانند دوره‌های حضوری می‌باشند و گواهینامه‌های دوره‌های غیرحضوری (آنلاین) مانند دوره‌های حضوری (بدون قید عبارات غیرحضوری، مجازی، آنلاین و…) صادر خواهند شد.

ثبت نام در دوره

مراحل ثبت نام در دوره

داوطلبان شرکت در این دوره باید برای ثبت نام قطعی، مراحل زیر را انجام دهند:

۱) ثبت نام اولیه

در مرحله اول داوطلبان باید حداکثر تا پایان روز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱، فرم اینترنتی ثبت نام اولیه را تکمیل نمایند. حداکثر تا ۷۲ ساعت پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام اولیه، کارشناسان واحد پذیرش دوره، اطلاعات داوطلبان را بررسی نموده و در صورتی که داوطلب دارای شرایط شرکت در دوره باشد و ظرفیت شرکت‌کنندگان دوره نیز تکمیل نشده باشد، ثبت نام اولیه وی را تائید و در غیر اینصورت لغو می‌نمایند.
بلافاصله پس از تائید یا لغو ثبت نام اولیه، نتیجه از طریق پیامک، ایمیل و تماس تلفنی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۲) ثبت نام نهائی

در مرحله بعد و پس از تائید ثبت نام اولیه، داوطلبان باید اقدامات زیر را انجام دهند:

 1. مراجعه به صفحه پرداخت شهریه دوره‌های آموزشی و پرداخت اینترنتی پیش‌پرداخت اقساط شهریه یا کل شهریه (برای داوطلبانی که مایل به پرداخت شهریه بصورت نقدی می‌باشند) حداکثر تا پایان روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱.
 2. ارسال مدارک زیر به آدرس ایمیل training@acpi.ir حداکثر تا پایان روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱:
  • تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه.
  • تصویر روی کارت ملی.
تــوجــه

در زمان ثبت نام اولیه هیچگونه مبلغی به عنوان شهریه، هزینه ثبت نام و یا هزینه تائید، از داوطلبان دریافت نمی‌گردد و دریافت شهریه ثبت نام تنها پس از تائید اولیه اطلاعات داوطلبان امکان‌پذیر خواهد بود.
با توجه به افزایش ترافیک سایت در روزهای پایانی ثبت نام و احتمال ایجاد اختلال، توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز مشکل، ثبت نام اولیه و ثبت نام نهائی خود را به روزهای پایانی موکول نفرمائید.
همچنین به دلیل محدودبودن ظرفیت، اشخاصی که سریعتر ثبت نام نهائی را انجام دهند، در اولویت می‌باشند.

شهریه دوره

شهریه ثبت نام در دوره آموزش حرفه‌ای آزاد هوشمندسازی کسب و کار صنعت نفت با Power BI، که به صورت غیرحضوری (آنلاین) برگزار می‌شود، برابر با ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می‌باشد که پس از تائید ثبت نام اولیه هر داوطلب، پرداخت آن امکان‌پذیر خواهد بود.

توضیحات: کلیه مراحل ثبت نام و پرداخت شهریه، از طریق وب‌سایت دانشسرای صنعت نفت (acpi.ir) بصورت اینترنتی انجام می‌گردد.

همین حالا ثبت نام کنید

دوره آموزش حرفه‌ای آزاد
هوشمندسازی کسب و کار صنعت نفت با Power BI

ثبت نام امکان‌پذیر نمی‌باشد

داوطلب گرامی،
متأسفانه ثبت نام در این دوره به دلیل تکمیل ظرفیت و پایان مهلت ثبت نام، امکان‌پذیر نمی‌باشد.
امیدواریم در دوره‌های آینده همراه شما باشیم.

نماد اعتماد الکترونیکی
لوگوی ساماندهی

تماس با بخش پشتیبانی دوره

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمائی برای ثبت نام، از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
از ساعت ۸ الی ۱۶ روزهای شنبه تا چهارشنبه (به غیر از ایام تعطیل) پاسخگوی شما هستیم.
درخواست مــــشـــــاوره
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان ما، استفاده نمائید.

پرسش و پاسخ

با توجه به دانش و تجربیاتی که از طریق سپری نمودن دروس تئوری و عملی تخصصی در حوزه هوشمندسازی کسب و کار و کار با نرم‌افزار Power BI به دست خواهید آورد، قطعاً اعتماد به نفس و توانائی مورد نیاز برای هوشمندسازی یک کسب و کار را بدست خواهید آورد.

بله، کلیه دانش‌پذیران موظف به شرکت و قبولی در امتحان پایان دوره می‌باشند و درصورتی که نمره قبولی در امتحان را کسب ننمایند و یا در امتحان حاضر نشوند، می‌توانند برای شرکت در آزمون مجدد، هزینه آن که معادل ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال می‌باشد را پرداخت نمایند.

آزمون دوره‌های غیرحضوری (آنلاین) همانند کلاس‌های درسی این دوره‌ها از طریق سامانه آموزش الکترونیکی مرکز جامع آموزش صنعت نفت (PetroTrain.ir) و به شیوه خاص برگزار می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نمی‌باشد.

با توجه به اینکه این دوره توسط دانشسرای صنعت نفت برگزار و گواهینامه آن نیز توسط این مجموعه صادر می‌گردد، و از طرفی با توجه به اینکه دانشسرای صنعت نفت یک مجموعه فعال در زمینه‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی با رویکرد دانش‌بنیان بوده و دارای همکاری‌های بین‌المللی با مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی معتبر دنیا می‌باشد، لذا با توجه به اعتبار و رسمیت این مجموعه، کلیه مدارک صادره توسط دانشسرای صنعت نفت در خارج از کشور نیز قابل استفاده می‌باشند.

لازم به ذکر است بر اساس بازخوردهای دریافت‌شده از دارندگان گواهینامه‌های آموزشی و مدارک دانشسرای صنعت نفت، این اشخاص تاکنون توانسته‌اند از اعتبار این مدارک در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان، فرانسه، سوئد، اتریش، استرالیا، مالزی، عمان و قطر استفاده نمایند.

شهریه شرکت در این دوره کمتر از هزینه‌ای است که برای شرکت در دوره سایر مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها و دریافت گواهینامه آنها، پرداخت می‌شود. ضمن اینکه که با شرکت در این دوره، بصورت تخصصی در حوزه صنعت نفت آموزش خواهید دید. درضمن مبلغی که بابت شهریه این دوره پرداخت می‌شود، دارای کمترین ریسک سرمایه‌گذاری است، چراکه سرمایه‌گذاری روی خود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره و نحوه ثبت نام و حضور در آن می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان واحد پذیرش دوره‌های آموزشی دانشسرای صنعت نفت تماس بگیرید.

۰۲۱ – ۹۱۳۲ ۶۶۰۱

۰۲۱ – ۹۱۳۲ ۶۶۰۲