دوره آموزش تخصصی قراردادهای بالادستی نفت و گاز

مهلت ثبت نام دوره آموزش تخصصی قراردادهای بالادستی نفت و گاز:
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲
ثبت نام امکان‌پذیر نمی‌باشد

داوطلب گرامی،
متأسفانه ثبت نام در این دوره به دلیل تکمیل ظرفیت و پایان مهلت ثبت نام، امکان‌پذیر نمی‌باشد.
امیدواریم در دوره‌های آینده همراه شما باشیم.

معرفی دوره

دوره آموزش تخصصی قراردادهای بالادستی نفت و گاز، تنها دوره آموزشی قراردادها در حوزه‌های بالادستی صنایع نفت، گاز، می‌باشد که بر اساس دستورالعمل‌ها و شناسنامه مصوب دوره‌های آموزشی وزارت نفت و مطابق با استانداردهای بین المللی ISO 21001:2018 و ISO 29993:2017، توسط دانشسرای صنعت نفت برگزار می‌گردد.

در قراردادهای بزرگ صنعتی، اموری مانند مدیریت فرآیندهای مرحله‌ای قرارداد، تصمیم‌گیری مناسب در هر مرحله قرارداد و…، از مهمترین ارکان مدیریت قرارداد می‌باشند.

دوره‌‌ قراردادهای بالادستی نفت و گاز، بستر یادگیری و شناختن مفاهیم، ابزارها و تکنیک‌های مورد استفاده در قراردادهای مختلف بالادستی نفت و گاز را فراهم می‌نماید.

به طور کلی دردوره‌‌ قراردادهای بالادستی نفت و گاز، فرآیندهای مختلف یک قرارداد شامل مسائل حقوقی، الزامات عمومی نگارش قرارداد، نحوه اجرا و مدیریت آن آموزش داده می‌شود.

دوره‌‌ قراردادهای بالادستی نفت و گاز برای آموزش مهارت‌های کلیدی به افرادی با تحصیلات متفاوت در رشته‌های مختلف، در نظر گرفته شده است و هدف این دوره‌ها ایجاد توانائی در افراد برای مدیریت فرآیندهای مرحله‌ای قراردادها در بخش‌های مختلف صنعت می‌باشد.

این دوره‌ها برای اشخاصی طراحی شده‌اند که در محیط‌های پیچیده قراردادهای صنعتی در حال فعالیت هستند. مهارت‌های آموزش داده شده در این دوره به این افراد کمک می‌کند تا در هر جایگاهی در قرارداد، تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند و ویژگی‌های منحصربه‌فرد دوره‌های مدیریت قرارداد در توانمندسازی افراد برای هدایت و مدیریت موفق قرارداد در بخش‌های مختلف می‌باشد.

پروژه‌های نفت و گاز به واسطه ویژگی‌های متمایزی که از سایر صنایع سنگین و سرمایه‌بر دارند، از اهمیت خاصی برخوردار هستند. مراحل مختلف مدیریت یک قرارداد نفت و گاز اعم از اخذ مجوزات، برگزاری مناقصه یا ترک تشریفات مناقصه و مذاکرات قراردادی، انعقاد قرارداد، اجرای قرارداد، تطابق اجرا با مفاد قراردادی، اتمام مدت قرارداد یا انحلال آن و حل و فصل اختلافات قراردادی، هریک دارای اهمیت بسزایی بوده که فقدان وجود علم به هریک از این مراحل، می‌تواند منجر به خسارات و ضررهای مالی و غیر مالی سنگین برای طرفین پیمان گردد.

کسب دانش و مهارت‌های قراردادی به عنوان ابزاری مهم و کلیدی برای مدیران پروژه، مدیران و کارشناسان امور قراردادها و دعاوی، مدیران و کارشناسان حقوقی و سایر افراد مرتبط با زمینه‌های انعقاد، اجرا و اتمام/انحلال قراردادهای پروژه‌های نفت و گاز، امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.‌

بسیاری از چالش‌ها و اختلافات فی‌مابین طرفین قراردادهای نفت و گاز، بدون آنکه به حقوق و تعهدات طرفین خدشه‌ای وارد سازد، قابل مدیریت است.

دوره آموزش تخصصی قراردادهای بالادستی نفت و گاز، در صدد است تا دانش مدیریت قرارداد را به عنوان ابزاری مهم و ضروری در بین کارشناسان و مدیران مرتبط با اجرای پروژه‌های نفت و گاز، تقویت نماید.

ازاین‌رو در این دوره، مهم‌ترین قراردادهای پروژه‌های نفت و گاز با محوریت الگوی همسان قراردادهای EPC و انواع قراردادهای حفاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا بتوان بخش‌های اصلی پروژه‌های پیمانکاری بخش بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت را پوشش داد.

شرکت‌کنندگان در دوره

مخاطبان دوره

شرکت در این دوره را به افراد زیر پیشنهاد می‌کنیم:

 • مدیران پروژه، مدیران و کارشناسان امور قراردادها و دعاوی، مدیران و کارشناسان حقوقی و سایر افراد مرتبط با زمینه‌های انعقاد، اجرا و اتمام یا انحلال قراردادهای پروژه‌های نفت و گاز.
 • مدیران ارشد، میانی و عملیاتی که فعالیت آنها به نوعی با صنعت نفت مرتبط می‌باشد.
 • کارشناسان، کارشناسان ارشد، کارکنان و مشاوران شاغل در بخش های مختلف صنعت نفت.
 • فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با صنعت نفت.
 • افرادی که قصد ارتقاء سطح شغلی خود را دارند.
 • افرادی که برای تغییر وضعیت شغلی و استخدامی خود نیازمند داشتن امتیازات ویژه‌ای می‌باشند.
 • افرادی که برای جذب در موقعیت‌های شغلی پیش رو نیازمند افزایش اعتبار، ارزش‌ها و توانائی‌های خود می‌باشند.
 • علاقه‌مندان به آشنائی با اصول و مهارت‌های کلیدی – کاربردی مدیریت قرارداد در صنعت نفت.

دلایل شرکت در دوره

به دلایل زیر توصیه می‌کنیم که در این دوره شرکت کنید:

 • ایجاد انگیزه شغلی و اعتمادبنفس که نتیجه آن، تسلط بر نحوه انجام وظائف و فعالیت‌ها بوده و باعث تفاوت چشم‌گیر عملکرد شغلی فارغ‌التحصیلان این دوره در مقایسه با سایرین خواهد شد.
 • ایجاد پایه و اساس دانش مدیریتی در شرکت‌کنندگان و ارتقاء آن که قطعاً تأثیر مثبتی در آینده شغلی ایشان خواهد داشت.
 • سرمایه‌گذاری برای آینده با توجه به منافعی که در پی ارتقاء شغلی حاصل می‌شود.
 • افزایش و بهبود اعتبار شخصی نزد سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارفرمایان و مجریان پروژه‌های صنعت نفت در داخل و حتی خارج از کشور.
 • پیشرفت در شغل، حرفه، کسب و کار و سازمان و افزایش کارائی و توانائی.
 • فراهم‌شدن فرصت‌های شغلی بهتر.

مشخصات دوره

گواهینامه‌های دوره

در پایان دوره، به دانشپذیرانی که دوره را با موفقیت سپری نمایند، از سوی دانشسرای صنعت نفت گواهینامه پایان دوره آموزش تخصصی به زبان فارسی اعطا خواهد شد. صدور این گواهینامه به زبان انگلیسی نیز پس از پرداخت هزینه آن، برای دانشپذیران متقاضی امکان‌پذیر می‌باشد.

تــوجــه

نحوه استعلام اصالت گواهینامه‌ها: اصالت گواهینامه‌های کلیه دوره‌های آموزشی دانشسرای صنعت نفت، بصورت کتبی (از طریق مکاتبه با معاونت آموزشی دانشسرای صنعت نفت) و یا بصورت آنلاین (از طریق سامانه استعلام گواهینامه‌های دانشسرای صنعت نفت) قابل استعلام می‌باشند.

زمان‌بندی برگزاری دوره

طول این دوره، ۲۰ ساعت می‌باشد که در نیمه دوم آبان ماه ۱۴۰۲ از روز چهارشنبه ۱۷ آبان آغاز و طی  ۴ روز برگزار خواهد شد.

سرفصل ها‌

 • مقدمه، تاریخچه و وضعیت قراردادهای نفت و گاز ایران
 • اقتصاد نفت و گاز و اهمیت توسعه میادین
 • انواع قراردادهای بالادستی نفت و گاز
 • قراردادهای امتیازی نسل قدیم و نسل جدید (مدرن)
 • قراردادهای مشارکت در تولید (تقسیم تولید)
 • قراردادهای بیع متقابل
 • قراردادهای بالادستی نفتی ایران (IPC) به همراه ۱۸ ضمیمه قرارداد
 • رژیم مالی قراردادهای بالادستی نفتی ایران  (IPC)
 • قراردادهای O&M در پروژه‌های بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت
 • قراردادهای مشارکت عمومی و خصوصی (BOO، ROT، BOT و…) در صنعت نفت
 • قراردادهای خدمت (Service Contract) در صنعت نفت ایران

مدرس دوره

دکتر علیرضا تقی‌پور

دکتر علیرضا تقی پور

 • دکترای مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز
 • دبیر کارگروه مذاکرات قراردادی توسعه میادین نفتی شرکت ملی نفت ایران
 • عضو هیئت علمی و مدیر گروه حقوق و قراردادهای دانشسرای صنعت نفت

نحوه برگزاری

این دوره بصورت حضوری در محل برگزاری دوره‌های آموزشی دانشسرای صنعت نفت در  شهر تهران برگزار می‌گردد و فرایند آموزش و انتقال مفاهیم به صورت چهره‌به‌چهره همراه با تعامل مستقیم میان دانشپذیران و مدرس دوره انجام می‌شود.

روزها و زمان برگزاری کلاس‌های آموزشی

زمان برگزاری کلاس‌های آموزشی، روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی ۱۹ و پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳ همراه با پذیرائی میان‌وعده، می‌باشد

تــوجــه

شرایط حضور در کلاس‌ها: دانشپذیران دوره‌های حضوری موظف به شرکت در حداقل دوسوم جلسات کلاس‌های حضوری می‌باشند.

ثبت نام در دوره

شرایط ثبت نام در دوره

داوطلبان شرکت در این دوره، باید دارای شرایط زیر باشند:

 1. داشتن مدرک تحصیلی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر.
 2. داشتن فعالیت شغلی مرتبط با صنعت نفت (این شرط برای اشخاصی که دارای تحصیلات مرتبط با صنعت نفت و یا حقوق و قراردادها می‌باشند، الزامی نمی‌باشد).

مراحل ثبت نام در دوره

داوطلبان شرکت در این دوره باید برای ثبت نام اقدامات زیر را انجام دهند:

 1. مراجعه به صفحه ثبت نام دوره و تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و پرداخت اینترنتی شهریه حداکثر تا پایان روز شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲.
 2. ارسال مدارک زیر به آدرس ایمیل training@acpi.ir حداکثر تا پایان روز چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲:
  • تصویر روی کارت ملی.
  • تصویر آخرین مدرک تحصیلی.

شهریه دوره

مبلغ شهریه این دوره برابر با ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد که بصورت یکجا و در زمان ثبت نام اینترنتی، دریافت می‌گردد.

تــوجــه

شیوه پرداخت: کلیه مراحل ثبت نام و پرداخت شهریه، از طریق وب‌سایت دانشسرای صنعت نفت به نشانی acpi.ir و سامانه ایوند به نشانی evand.com بصورت اینترنتی انجام می‌گردد. شرایط انصراف از دوره و عودت شهریه: انصراف از شرکت در دوره، فقط درصورتی که تا پایان روز یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲، درخواست رسمی انصراف از شرکت در دوره از سوی شرکت‌کننده و توسط ایمیلی که در زمان ثبت نام ارائه نموده است، به ایمیل training@acpi.ir ارسال شود، امکان‌پذیر خواهد بود که در اینصورت مبلغی که توسط دانشپذیر انصراف‌دهنده به عنوان شهریه پرداخت شده است، پس از کسر ۵% بابت کارمزد سامانه ثبت نام (ایوند)، به وی عودت داده خواهد شد. مستندات رسمی پرداخت: این دوره به صورت آزاد و برای اشخاص حقیقی برگزار می‌گردد و لذا طبق قوانین جدید سامانه مؤدیان مالیاتی، صدور صورتحساب رسمی خطاب به شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شرکت‌کنندگانی که شرکت یا سازمان متبوع ایشان، پرداخت شهریه دوره را متقبل شده است، امکان‌پذیر نمی‌باشد. لیکن برای آن دسته از شرکت‌کنندگانی که متقاضی دریافت هزینه دوره از شرکت یا سازمان متبوع خود می‌باشند، گواهی پرداخت صادر خواهد شد.

همین حالا ثبت نام کنید

دوره آموزش تخصصی
مدیریت قراردادهای بالادستی نفت و گاز

ثبت نام امکان‌پذیر نمی‌باشد

داوطلب گرامی،
متأسفانه ثبت نام در این دوره به دلیل تکمیل ظرفیت و پایان مهلت ثبت نام، امکان‌پذیر نمی‌باشد.
امیدواریم در دوره‌های آینده همراه شما باشیم.

نماد اعتماد الکترونیکی
لوگوی ساماندهی

تماس با بخش پشتیبانی دوره

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمائی برای ثبت نام، از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
از ساعت ۸ الی ۱۶ روزهای شنبه تا چهارشنبه (به غیر از ایام تعطیل) پاسخگوی شما هستیم.
درخواست مــــشـــــاوره
شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره رایگان کارشناسان ما، استفاده نمائید.

پرسش و پاسخ

با توجه به دانش و تجربیاتی که از طریق سپری نمودن دروس تئوری و عملی تخصصی در حوزه مدیریت قراردادهای صنعت نفت به دست خواهید آورد و آشنائی و ارتباط با متخصصان، نخبگان و افراد با تجربه این حوزه، قطعاً اعتماد به نفس و توانائی مورد نیاز برای مدیریت یک قرارداد در سطح صنعت نفت را بدست خواهید آورد.

با توجه به اینکه این دوره توسط دانشسرای صنعت نفت برگزار و گواهینامه آن نیز توسط این مجموعه صادر می‌گردد، و از طرفی با توجه به اینکه دانشسرای صنعت نفت یک مجموعه علم و فناوری بوده و دارای همکاری‌های بین‌المللی با مراکز علمی، فناوری، آموزشی و تحقیقاتی معتبر دنیا می‌باشد، لذا با توجه به اعتبار و رسمیت این مجموعه، کلیه مدارک صادره توسط دانشسرای صنعت نفت در خارج از کشور نیز قابل استفاده می‌باشند.

شهریه شرکت در این دوره کمتر از هزینه‌ای است که برای دریافت گواهینامه مدیریت پروژه سایر دانشگاه‌ها، پرداخت می‌شود. ضمن اینکه که با شرکت در این دوره، بصورت تخصصی در حوزه صنعت نفت آموزش خواهید دید. درضمن مبلغی که بابت شهریه این دوره پرداخت می‌شود، دارای کمترین ریسک سرمایه‌گذاری است، چراکه سرمایه‌گذاری روی خود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره و نحوه ثبت نام و حضور در آن می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان واحد پذیرش دوره‌های آموزشی دانشسرای صنعت نفت تماس بگیرید.

۰۲۱ – ۹۱۳۲ ۶۶۰۱

۰۲۱ – ۹۱۳۲ ۶۶۰۲